2020-12-07

Seria Skin Science Molecules jako skuteczna profilaktyka anti-aging

W dzisiejszych czasach większość ludzi żyje w ciągłym biegu i stresie, nie zwracając uwagi na zdrowy styl życia.

Zapominamy o prawidłowej diecie i regularnej aktywności fizycznej. Niestety wszystkie te przeciwności prowadzą do pogorszenia się stanu naszego zdrowia, ale również wyglądu skóry. Nie od dziś wiadomo, że wszystkie złe nawyki i przyzwyczajenia mogą być przyczyną wielu konsekwencji. Mogą wpływać na przyspieszenie procesu starzenia skóry. I to właśnie szczególnie skóra, ze względu na bezpośrednie narażenie na czynniki środowiskowe ulega starzeniu, niestety znacznie szybciej niż pozostałe narządy naszego ciała. Starzenie się skóry jest procesem fizjologicznym. Rozpoczyna się ok. 25.-30. roku życia. Na początku nie jesteśmy w stanie gołym okiem zauważyć pierwszych oznak upływającego czasu. Starzenie wewnątrzpochodne (endogenne) związane jest ze zmianami hormonalnymi, a także genetycznymi zachodzącymi w organizmie człowieka.

Starzenie zewnątrzpochodne (egzogenne) zależne jest natomiast od czynników środowiskowych (np. promieniowanie UV, niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, dym papierosowy). Główną oznaką starzenia jest pojawienie się zmarszczek. Wraz z wiekiem gruczoły łojowe stopniowo zanikają, zmniejsza się ilość wydzielanego łoju, osłabia to skórną barierę ochronną. Następnie występuje degradacja włókien kolagenowych oraz sprężystych. Skóra staje się mniej sprężysta, mniej jędrna i bardziej wiotka. Pojawiają się też zmarszczki wokół oczu, ust, na szyi. Zanika warstwa kolczysta i ziarnista, więc naskórek staje się cieńszy, podatny na uszkodzenia. Jednocześnie każdego dnia spowalnia proces regeneracji naszej skóry.

Czynnikami przyspieszającymi starzenie skóry są również brak snu i brak czasu na odpoczynek, stres, niedostateczne dotlenienie organizmu, niewłaściwa pielęgnacja skóry, ale także nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, korzystanie z solarium, palenie papierosów, nadmierne spożycie alkoholu, dieta uboga w produkty zawierające witaminy A, E i C oraz minerały (m.in. selen, cynk). Musimy pamiętać, że nie jest możliwe całkowite zahamowanie naturalnego procesu starzenia się. Można jednak opóźnić ten proces poprzez zmianę - nawet w niewielkim stopniu - dotychczasowego stylu życia, nawyków żywieniowych, ale także można zatroszczyć się o naszą skórę przez odpowiednią pielęgnację.

Lekarze medycyny estetycznej, są zgodni, że kluczem do młodego wyglądu nie są sztuczne wypełniacze czy botoks, ale dobra profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Jeżeli zaczniesz stosować kremy, które pobudzają naturalne zdolności regenerujące skóry - możesz wyglądać nawet o dekadę młodziej niż pokazuje metryka. Odpowiednie kremy będą na bieżąco niwelować powstające zmarszczki. Również będą przeciwdziałać wiotczeniu skóry. Może to opóźnić konieczność stosowania inwazyjnych zabiegów w gabinecie. A co najważniejsze, stosując kremy, będziesz wyglądać naturalnie i promiennie! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w trosce o jakość powstała autorska seria preparatów kosmetycznych Skin Science Molecules.

 

Kremy, które skomponowała dr hab. Magdalena Górska-Ponikowska, również dedykowne są dla cery dojrzałej, z oznakami starzenia. Zawierają składniki, które wpłyną pozytywnie na wygląd zmarszczek, a także poprawią wygląd dojrzałej cery.

 

Antyoksydacyjny odmładzjący krem na dzień SKIN SCIENCE:

Antyoksydantami nazywamy substancje, które neutralizują wolne rodniki - niestabilne cząsteczki tlenu rozbijające komórki skóry i powodujące powstawanie zmarszczek. Koenzym Q10, znany jako ubichinon, to naturalny przeciwutleniacz. Jego celem jest zapobieganie powstawaniu uszkodzeń skóry oraz jej starzeniu się spowodowanym działalnością wolnych rodników.

Z wiekiem poziom Koenzymu Q10 znacznie się obniża, spada więc zdolność komórek do regeneracji. Badania naukowe pokazały, że Koenzym Q10 może być skuteczną bronią w walce z powstawaniem uszkodzeń komórek oraz zmarszczek oraz wskazały na jego zdolność do głębokiej redukcji zmarszczek bez efektów ubocznych. Stanowi również ochronę dla skóry przed zniszczeniem spowodowanym promieniowaniem UV.

W kremie SKIN SCIENCE jako “serce” kremu zastosowano liposomalnie zamknięty Koenzym Q10. 100% biokompatybilny innowacyjny nośnik VECTICELL, który skutecznie poprawia właściwości zamkniętych w nim substancji aktywnych. Charakteryzuje się on specjalną liposomalną strukturą, która przyczynia się do łatwego i bezpiecznego wnikania substancji czynnych w głąb skóry.

Liposomy odpowiadają za przenoszenie składników przez warstwę hydro-lipidową. Pełnią również funkcje ochronne skóry. Dzięki unikatowej otoczce penetracja skóry jest ułatwiona, przez co dostarczenie związków aktywnych jest bardziej efektywne.

Zastosowanie liposomów w kremach dodatkowo umożliwia utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry i właśnie efektywniejsze wchłanianie enkapsulowanych substancji aktywnych. Formuła kremu jest wzbogacona kompleksem peptydów, dysmutazy ponadtlenkowej, polisacharydów oraz Witaminą E.

Udowodnione zostały, właściwości tych substancji w działaniu przeciwzmarszczkowym, co niewątpliwie można określić jako eliksir młodości.

Odgrywają dla funkcjonowania skóry ogromną rolę, polegającą przede wszystkim na redukowaniu wolnych rodników i przyspieszaniu odnowy komórkowej, a więc po prostu hamuje proces starzenia skóry. Związki zawarte w kremie zapewniają redukcję zmarszczek wraz z efektem liftingu i “sprężystej skóry”.

Koenzym Q10 ze względu na swoją łagodność, może być stosowany zarówno przez osoby z cerą wrażliwą, ale także atopową. Niemieccy naukowcy w 1999 roku wykazali, że długotrwałe stosowanie preparatów z koenzymem niweluje zmarszczki mimiczne. Stosowanie kremów z tym składnikiem zagwarantuje poprawę wyglądu skóry w wielu aspektach. Zapewni ochronę przed wolnymi rodnikami, zanieczyszczeniami, ale również pobudzi proces regeneracji naskórka. Twarz będzie widocznie odmłodzona, wygładzone będą zmarszczki, a skóra stanie się bardziej nawilżona, jędrna.

Zastosowanie kremu pod oczy właśnie Koenzymem Q10 zniweluje cienie pod oczami, opuchliznę oraz oznaki zmęczania, a także redukcję kurzych łapek.

Antyoksydacyjny odmładzający krem na dzień, zawiera w bazie kremu naturalne oleje fermentowane.

W formulacjach kremów marki Skin Science zastosowano kompleks fermentowanych olejów: oliwy z oliwek, oleju arganowego, olej z nasion słonecznika, oleju z lukrecji uralskiej oraz shiunko. Nadają skórze aksamitości.

Zastosowanie fermentowanych olejów w kremie powoduje skuteczne nawilżenie oraz zdecydowanie lepszą absorpcję przez warstwę rogową naskórka. Fermentowane produkty posiadają unikalne właściwości przeciwzmarszkowe ze specyficznymi właściwościami np. antyoksydacyjnymi czy antybakteryjnymi, nie dając przy tym tłustego odczucia na skórze, a przyjemne wrażenie sensoryczne.

Dzięki zastosowaniu fermentowanych olejów zyskujemy lepsze i dodatkowe składniki odżywcze, o łatwiejszej formie penetracji. Kremy dzięki temu stają się skuteczniejsze. Proces fermentacji wpływa korzystnie na neutralizację szkodliwych substancji, dzięki temu krem zawierający oleje fermentowane staje się bezpieczniejszy oraz delikatniejszy dla skóry.

Skład kremów Skin Science Molecules regeneruje i nawilża skórę, ale przede wszystkim szybko wchłania się nie pozostawiając tłustego filmu na powierzchni skóry.

Dlatego możemy zalecić stosowanie kremów osobom ze skórą suchą, przemęczoną, zniszczoną, problematyczną oraz wymagającą regeneracji i odżywienia. W składzie kremu rozpraszająca światło forma krzemionki błyskawicznie spłyca zmarszczki i nadaje skórze efekt “glow”. Jest niekomedogenny na skórę.

Skomponowany skład nie zawiera sztucznych zapachów, jedynie zapach pozbawiony alergenów.

Kremy marki Skin Science zostały przetestowane na kobietach.

Kremy nie były testowane na zwierzętach. Skład zawiera składniki wegańskie.

pixel

Polecane