2020-11-20

Jak zadbać o skórę w dobie CoVid?

JAK MOŻEMY ZADBAĆ O SKÓRĘ W TYM TRUDNYM CZASIE?

W najbliższym czasie nie będzie nam dane skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych – salony kosmetyczne są zamknięte, część z nas pracuje w domu a warunki atmosferyczne albo utrudniają nam aktywność fizyczną albo są wręcz naszym przeciwnikiem. Mroźny porywisty wiatr często wysusza naszą delikatną cerę. Do tego długa praca na komputerze może spowodować pogorszenie się kondycji cery. W tym czasie nie powinniśmy więc odpuścić odpowiedniej pielęgnacji. Jak dbać o skórę w domowych warunkach?

Zdrowy sen = zdrowa skóra?

Noc jest niezwykle istotna dla regeneracji całego organizmu – w tym również skóry. Podczas snu możliwa jest odnowa naskórka i włókien elastycznych, ale także jest to czas przyswajania składników odżywczych z kremów. Godziny snu są bezcenne, zapewniamy skórze w nocy odbudowę i naprawę uszkodzeń. Po dobrze przespanej nocy wygląda się piękniej! Dlatego tak istotne jest, aby dbać o jakość snu. Ważne, aby pilnować regularnych godzin snu, zmywać makijaż na noc i stosować bogate w składniki odżywcze kremy – proponuje prof. Magdalena Górska-Ponikowska, twórczyni marki Skin Sciene. Pielęgnacja do zadań specjalnych

Przymusowa domowa „kwarantanna” może pomóc nam przyjrzeć się swojej pielęgnacji. Właśnie w tym trudnym okresie, gdzie wychodzenie z domu jest zakazane lub nie mamy wyraźnej potrzeby, przedstawiam serię nowych kremów z unikatowym składem, które są już dostępne w naszym sklepie internetowym !

Zmień nawyki, by dbać o skórę
1. Przestrzegaj diety i odżywiaj się zdrowo. Zjadaj głównie warzywa oraz dobrej jakości produkty.
2. Pij wodę mineralną. Dobre nawilżanie to nie tylko kosmetyki. Nawet nasze kremy nie pomogą, jeżeli nie zadbasz o odpowiednią zawartość wody w skórze właściwej.
3. Ruszaj się na powietrzu. Skóra dotleniona jest pełna blasku, również odpowiednie ukrwienie sprawia, że łatwiej przyswajają się substancje odżywcze zawarte w naszej serii kremów.
4. Śpij dużo. W nocy organizm regeneruje komórki, w tym skóry. Podziały komórkowe przebiegają we śnie dwa razy szybciej, jak i samo wchłanianie.
Szkoda pozbawiać się najtańszego i najbardziej naturalnego kosmetyku.
5. Nie pal.
6 . Stosuj kremy marki Skin Science, ze względu dobrze skomponowany skład.

Uśmiechnij się! Jesteś piękna!

Polecane

pixel