Oleje Fermentowane: Tajemnica Zdrowej Skóry

2023-12-05
Oleje Fermentowane: Tajemnica Zdrowej SkóryTen tekst przeczytasz w 1 minutę.

Oleje Fermentowane: Tajemnica Zdrowej Skóry

W ostatnim czasie fascynującym odkryciem w świecie naturalnych składników są oleje fermentowane.To niezwykłe połączenie natury i nauki, które przynosi niesamowite korzyści dla skóry.

Czym są oleje fermentowane?

Oleje fermentowane to naturalne oleje roślinne poddane procesowi fermentacji. Fermentacja to biologiczny proces rozkładu substancji organicznych przez mikroorganizmy, jak bakterie, drożdże czy grzyby. W przypadku olejów, proces ten polega na kontrolowanej degradacji składników oleju przez mikroorganizmy, co prowadzi do powstania skoncentrowanych i bardziej bioaktywnych składników odżywczych.

Jakie niesie to za sobą korzyści dla skóry?

1.Większa biodostępność składników odżywczych: Fermentacja powoduje rozbicie składników oleju na bardziej biodostępne formy, co oznacza, że skóra łatwiej przyswaja ich dobroczynne właściwości.

2.Silne właściwości przeciwutleniające: Proces fermentacji wzmacnia właściwości przeciwutleniające oleju, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i starzeniem się.

3.Poprawa tekstury skóry:

  • Oleje fermentowane mają lżejszą konsystencję i są łatwiejsze do wchłaniania przez skórę, co może poprawić jej teksturę i elastyczność.
  • Mogą być stosowane w pielęgnacji skóry twarzy i ciała na wiele różnych sposobów. To doskonały składnik kremów, serum, balsamów do ciała czy olejków do masażu. W produktach Skin Science znajdą je Państwo jako podstawa NATŁUSZCZAJĄCA w większości produktów!

    Fermenty to fascynujący trend w branży kosmetycznej, który zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje wyjątkowe właściwości odżywcze dla skóry. Ich naturalne pochodzenie oraz bogactwo składników odżywczych sprawiają, że są doskonałym wyborem dla osób poszukujących naturalnych i skutecznych produktów do pielęgnacji skóry. Ich wyjątkowe właściwości mogą zadziwić i sprawić, że Twoja skóra będzie promienna i zdrowsza niż kiedykolwiek wcześniej.

    Jeśli jednak pojawiają się wątpliwości, który produkt z oferty Skin Science wybrać, zachęcamy do skorzystania z konsultacji kosmetologicznej, dzięki której kosmetolog Dajana rozwieje Twoje wątpliwości i dobierze odpowiedni produkt lub pielęgnację.

    Zapraszamy do kontaktu drogą mailową:dajana.kruk@skin-science.pl, przez instagrama @skinscience.dermocosmetics lub telefonicznie od pn-pt w godzinach 9-17: 780 033 765

  • pixel